O Nás

O Nás

K myšlence otevřít soukromé infocentrum nás přivedla zejména zkušenost se soukromými infocentry v jiných zemích.  V těch zemích, které se intenzivně orientují na turistický ruch, jsou soukromá infocentra pomalu na každém rohu. Tato infocentra poskytují nejen kvalitní informace, ale nabízejí širokou škálu různých služeb. Když jsme se na podzim 2010 dozvěděli, že je sroubek Boučkova statku na Malé Skále nabízen pro účely infocentra, rozhodli jsme se tento model soukromého infocentra vyzkoušet. Spolu s infocentrem jsme ve sroubku zprovoznili kavárnu a vinárnu. Jsme patrioti a považujeme za naši morální odpovědnost podporovat zdejší řemeslníky, sklářskou tradici a místní trh obecně, proto je součástí našeho infocentra – Infoshopu Vejměnek i prodejna regionálních produktů. V roce 2012 jsme nabídku našich služeb obohatili o půjčovnu koloběžek  a půjčujeme, jak jinak,  české koloběžky značky „Kostka“. Již po první sezóně jsme vyhráli v soutěži o nejoblíbenější infocentrum Libereckého kraje pořádané A.T.I.C a deníky Bohemia.

V následujícím roce jsme získali v této soutěži největší počet hlasů.

Jsme rádi za ocenění v této soutěži, nicméně měřítkem Vaší spokojenosti je především to, že se k nám rádi vracíte. A Vaše návraty jsou mnohem vyšším oceněním než výhry v soutěžích.

Naší snahou je maximální profesionalita v oblasti cestovního ruchu, nicméně shodou životních okolností jsme do problematiky Českého ráje zainteresováni i po stránce společensko-vědní. V roce 2012 jsem obhájila diplomovou práci na Karlově Univerzitě, Fakultě humanitních studií, oboru Obecná antropologie, práci s názvem „Český ráj v perspektivě antropologie krajiny: Proces konstruování nacionální krajiny na příkladu Českého ráje“. V současné době připravuji antropologický výzkum, který se bude týkat naší práce. Metodologii i výstupy budu řešit s nezaujatými antropology z univerzitní půdy.

Infoshop Vejměnek

Vranové I. díl č.p. 12
468 31 Malá Skála
+420 773 233 550
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tvorba webu petrhanus.cz